top of page

O NAS

   Polscy projektanci - 100% made in Poland. IDEA FIX to pierwszy taki koncept sklep w Krakowie i jeden z pierwszych w Polsce. Od 2009 roku promuje tylko polskich twórców modowych, designu i sztuki. Obecnie, jako POP-UP mieści się w sercu Krakowa, nieopodal Wawelu na ul. Stradomskiej 11.

   W IDEA FIX znaleźć można zarówno ubrania niezależnych polskich projektantów, wszelkiego rodzaju akcesoria, gadżety, poprzez albumy, plakaty, lifestyl'owe magazyny, czy przedmioty sztuki użytkowej i pamiątki. Na uwagę zasługuje fakt, iż z IDEA FIX współpracuje ponad 100’tką twórców.

   Zakupy w tym koncept sklepie może zrobić każdy, bo znajdziecie tu bardzo przystępne ceny, jak na rzeczy wysokiej jakości, czy wręcz produkty wykonywane ręcznie. Anna Maria Kwiatek, właścicielka, chce promować to co polskie, ale również to co zrównoważone, świadome i ekologiczne – dlatego na Stradomskiej znajdziecie także rzeczy up-cycling'owe, naturalne, czy wytworzone z ekologicznie przetworzonych materiałów.

   Chcesz być oryginalny? Może wręcz przeciwnie? Szukasz stonowanych, wygodnych lub klasycznych rzeczy. Tu znajdziesz i jedno i drugie.

   IDEA FIX stylizuje od stóp do głów, od eleganckich płaszczy, bielizny, po bujne kolorystycznie bluzy, sukienki, plecaki, nerki, piny, biżuterię, czy nakrycia głowy właśnie. Co ważne znajdziecie tu limitowane kolekcje i krótkie lub nawet pojedyncze serie kolekcji. Jeśli szukacie prezentu urodzinowego lub nietypowej pamiątki z Krakowa, to wszystko serwowane jest na ul.Stradomska 16 od najfajniejszych polskich twórców.

   IDEA FIX zgrabnie łączy elegancki styl z alternatywą, czy streetwear'em zawsze jeśli chodzi o modę, ale ta zasada obowiązuje także w pozostałej działalności. Właścicielka concept store'u scaliła w IDEA FIX sprzedaż z licznymi wydarzeniami artystycznymi, rozrywkowymi i biznesowymi. Od 2009roku organizuje targi mody, wernisaże, konferencje, metamorfozy, sesje zdjęciowe, czy pokazy mody. W 2014 roku, jako pierwsza w dziejach polskiej mody otworzyła POP-UP store w Nowym Yorku na Broadway Ave. W tym roku koncept sklep świętuje ponadto zacne 10te urodziny!

   Dzięki szerokiej gamie polskich produktów i inicjatyw kulturalnych, trafia w gusta, inspiruje i urzeka. To zgromadzenie życzliwych i kreatywnych ludzi z profesjonalną instytucją, dzięki której pasjonaci mogą zaprezentować swoje pomysły. Spragnieni nowych inspiracji, zastrzyku piękna i pomysłowości wspieramy tych, którzy chcą tworzyć. IDEA FIX to polski kreatywny mix.

bottom of page